Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom legendę o Smoku Wawelskim oraz pokazała, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami.  Jeżyki z chęcią oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej wrażeń atmosferze. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że już niedługo znowu odwiedzą bibliotekę tym razem z rodzicami. Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Szarmach za ciekawe spotkanie z książką i przybliżenie dzieciom pracy bibliotekarza.