Najstarsze przedszkolaki z grup Jeżyki i Żabki wzięły udział w zajęciach o tematyce ochrony przeciwpożarowej oraz pokazach sprzętu i wyposażenia strażackiego zorganizowanych w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliskach. Dzieci miały okazję zapoznać się z tajnikami pracy strażaka. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy strażak przymierzając hełm i kurtkę strażacką. Przedstawiciele Straży zaprezentowali specjalne ubranie, sprzęt ochrony dróg oddechowych i butle tlenową. W trakcie zajęć przedszkolaki wysluchały opowieści o trudnej pracy strażaka oraz utrwaliły numer ratunkowy 112. Przy dźwiękach syreny zaprezentowany został sprzet pożarniczy, dzieci mogły wejść do wozu i użyć węża strażackiego. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły strażakom podziekowanie oraz medale Superbohaterów. Niespodziankom w dniu dzisiejszym nie było końca dzieci otrzymały dypolm „Małych strażaków ” i miały okazję wejść do pomieszczenia wypełnionego dymem teatralnym i poczuć jak to jest w trakcie pożaru.
Serdeczne podziękowania dla Pana Krzysztofa Stoby prezesa OSP w Kaliskach, taty Maćka za zaproszenie przedszkolaków, oraz dla przedstawicieli Straży za przeprowadzenie bardzo ciekawych i praktycznych zajęć.
Skip to content