Grupa „Pszczółki” uczestniczyła w warsztatach kulinarnych w Klubie Seniora w Piecach. Spotkanie rozpoczęło się zwiedzaniem klubu, gdzie dzieci mogły zobaczyć, w jaki sposób seniorzy spędzają czas podczas swoich zajęć oraz podziwiać ozdoby świąteczne wykonywane przez klubowiczów. Następnie zaczęły się działania kulinarne, podczas których przygotowywaliśmy wspólnie pierniczki. Dzieci razem z seniorami przygotowywali je, począwszy od zrobienia ciasta, po dekoracje, no i oczywiście degustacji. W przerwie, gdy pierniki się piekły, skorzystaliśmy z okazji wspólnego spotkania i zrobiliśmy próbę śpiewu na zbliżające się jasełka, na które już teraz zapraszamy. Spotkaniu towarzyszyła mi atmosfera, a w powietrzu unosił się zapach zbliżających się małymi krokami świat. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Łącząc pokolenia”.

Skip to content