Przez ostatnie dni w naszym przedszkolu gościła Pani Katarzyna Szarmach, która poprowadziła dla naszych przedszkolaków zajęcia z malowania wzorów kociewskich na tkaninach. Dzieci mogły same zdecydować, czy chcą ozdobić swoją koszulkę, siatkę itp. Na początku spotkania Pani Kasia opowiedziała o wzorze kociewskim, jego cechach oraz kolorystyce. Później dzieci z pomocą szablonów malowały wzory kociewskie m. in. Maki, kłosy itp. Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych warsztatów. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Przedszkolaki poznają tradycję i kulturę ludową”, dofinansowanego ze środków Projektu Nowy Akumulator Społeczny sfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelstkiego w Ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO i środków Powiatu Starogardzkiego.

Skip to content