„Poznajemy zawody” – spotkanie z higienistką szkolną
Grupę Jeżyki odwiedziła pani higienistka Mirosława Galikowska -Marrero. Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom jak ważna jest dbałość o zdrowie oraz w jaki sposób należy odpowiednio zachować zasady higieny osobistej.
Pani pielęgniarka przygotowała ciekawą pogadankę na temat profilaktyki zdrowotnej oraz opowiedziała na czym polega jej praca. Podczas spotkania dzieci uświadomiły sobie, jak ważna jest codzienna higiena osobista.
Pani Mirosława zachęcała wszystkie dzieci do codziennych zabiegów higienicznych, a przede wszystkim mycia rąk przed posiłkami, po wyjściu z toalety, a także po skończonej zabawie. Jeżyki zobowiązały się do systematycznego wdrażania nawyków higienicznych.
Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem, wręczeniem pamiątkowego kwiatka oraz dyplomu, z podziękowaniem za ciekawe spotkanie.
Skip to content