Do grup Jeżyki i Żabki zawitał Starszy Maszynista kolejowy– pan Ariel Wysocki, tata Emilki. Pan maszynista pociągów towarowych zaprezentował się w bardzo eleganckim stroju służbowym i opowiedział dzieciom jak wygląda jego dzień pracy. Podczas prezentacji pięknych fotografii pokazał dzieciom pociągi, oraz pulpit maszynisty. Opowiedział o towarach jakie przewozi, są to min.: paliwo, węgiel, drewno, kontenery, samochody, zboże. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści jak to Pan Ariel jeździ po całej Polsce. Zadawały wiele pytań, np. „Jak zostać maszynistą?”, „Jaki najdłuższy pociąg prowadził?, „Czy pociąg ma kierownicę?”. Tata Emilki opowiedział również, do czego służy bardzo długi młotek, kamizelka odblaskowa, oraz radio. Na zakończenie spotkania Nasz gość poczęstował wszystkie dzieci cukierkami, a przedszkolaki wręczyły podziękowanie. Wszyscy chętnie fotografowali się w czapce maszynisty i kamizelce. To było bardzo ciekawe i miłe spotkanie. 

Serdecznie dziękujemy!

Skip to content