„Biedronki” i „Pszczółki” wzięły udział w wyjątkowym spektaklu- doświadczeniu w 🎭Teatrze Miniatura w Gdańsku Wrzeszczu. 🎭Twórcą spektaklu jest choreografka i badaczka ciała, pasjonatka neurosensoryki Izabela Chlewińska. Dzieci zostały zaproszene do bezpiecznej, przyjaznej przestrzeni. Miejsca, w którym wszystkie zmysły poza wzrokiem się wyostrzają. Dzieci sprawdziły jak to jest, kiedy widać mniej, a czuć więcej. Najpierw obserwowały dwoje aktorów z bliska, w przyciemnionym pomieszczeniu. Dzieci mogły odczuć trudne emocje, takie jak strach. Każde dziecko odczuwało silne emocje na swój sposób, mogąc korzystać z obiektów sensorycznych, które pomogły w regulacji silnych emocji, dały ukojenie i wyciszenie.
Warto porozmawiać w domu z dzieckiem, zadając pytania takie jak: „co czułeś podczas wydarzenia?”, „opowiedz o tym doświadczeniu.
Czasami, aby coś zobaczyć trzeba zajrzeć do środka do wewnątrz ciała usłyszeć swoje potrzeby, odczuć prawdziwe emocje.
Skip to content